Ewangeliarz

Wszystko

Są ludzie po których widać, że są blisko z Panem. Mówią o tym ich twarze, łagodność i światło. Podjęli decyzję. Jedno słowo: wszystko. Wyniesienie Boga ponad każde swoje pragnienie jest niemożliwe bez współpracy z łaską. Zaczyna się od przykazań. Nie dyskutuj z nimi. Jest albo albo. Sprzedał wszystko co miał, to jest drugi krok. Codziennie podnoś nogę. Bóg ją w końcu postawi na kolejnym stopniu. Będziesz bliżej.

Maryja natychmiast wstała i pobiegła pomóc swojej ciotce. Dotknął cię Bóg? Nie mów: pójdę za Tobą za chwilę. Nie odkładaj na jutro tego, co trzeba natychmiast. Iluż widziałem nieszczęśliwych ludzi, którzy marnują łaskę. Kto nie jest gotów stracić wszystkiego, nie jest godzien Tego, Który Jest Wszystkim. Wiara związana jest z ryzykiem. Wiara to nie wiedza. Z wiarą przychodzi nadzieja. Świat się zmienia całkowicie. Niezwykła radość płynie z jej odkrycia. Co z ludzkiego życia zachowuje wartość wobec proby śmierci? Ta świadomość oczyszcza. Choć cierpienia nie czyni lżejszym. Bezsensowne cierpienie prowadzi jednak do rozpaczy. Trudno mi bardzo dołączać je do Twego cierpienia Jezu, wtedy gdy boli. Warunkiem przynoszenia owocu jest związek z Jezusem. Miłość, która tak niewinnie cierpiała za mnie, chce być przyjęta. Miłość doskonała, oddanie życia za tego, kogo się kocha.

Miłość Jezusa jest wymagająca. Wymagania są wyrażone w przykazaniach, naśladując Jezusa można je zachowywać nie jak literę, to nie jest chomąto, nie jestem bydlęciem. Tu chodzi o miłość. Jestem przyjacielem Jezusa. Daj mi Ojcze prawdziwie odpowiedzieć na Jego tak ofiarną miłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *