Bez kategorii Podcast

Nienawiść zabroniona. Chrześcijanin patrzy na mordowane dzieci i gwałcone kobiety

Trwa wojna z cywilizacją Ojców Kościoła. Rosja rzuciła wyzwanie Zachodowi. Prawosławni duchowni zaprzeczają Chrystusowi błogosławiąc bomby fosforowe zrzucane na dzieci. Rosjanie nie mają zamiaru stosować się do zasad świata cywilizowanego. Ich cywilizacja ma swoje zasady. Ale cywilizacja nie jest równa cywilizacji. Uniwersalizm obiektywnie istnieje. Haga, zbrodnie, słuszna Norymberga. Choć Niemcy w Auschwitz mordowali legalnie.

W poniższym podcaście mówię o tym, czym jest wojna, dlaczego jest i co możemy zrobić.

Jeśli chrześcijański Zachód wygra, Putin, o ile przeżyje, stanie przed międzynarodowym trybunałem. Nie będzie słowa przeciwko słowu. Kłamstwa równego prawdzie, bo za kłamstwem murem musiałaby dalej stać siła. Kryminaliści po każdej stronie frontu będą ścigani i sądzeni. O ile nie wygra cywilizacja handlarzy krwią, Macrona i Breivika.

Putin chce zmusić świat do uznania, że prawo siły jest jedyną zasadą polityki międzynarodowej. O to toczy się gra. O uznanie absolutnego prymatu prawa siły. „Rób co chcesz, prawem jest, cokolwiek jest twoją wolą”. Taką zasadę głoszą Czyngiz Chan, Putin i Aleister Crowley. „Nie masz żadnego prawa poza czynieniem swej woli”. Ale to jest satanizm.

Powyższy akapit to początek mojego poniedziałkowego felietonu w Sieci”. W poniższym podcaście rozważam podobieństwo łączące sprawców szkolnych masakr w krajach Starego Zachodu i zimnych morderców w rosyjskich mundurach rozstrzeliwujących ludzi ustawionych w kolejce po chleb.

Chrześcijanin, i każdy człowiek dla którego ważna jest prawda, miłość, piękno, ma wobec wojny obowiązki. Nie jesteśmy ani bezbronni, ani bezsilni.

Przed Polakami wielkie zadanie. Strategiczne wybory. Z czego na pewno rozliczy nas historia? Musimy pomóc wygrać wojnę Ukrainie. Wojna nie może wejść w polskie granice. Naszym zadaniem jest obronić polskie kobiety i dzieci, tak, by po wojnie móc spojrzeć w oczy Ukraińskich matek.

Tu chodzi o miłość. O trzy miłości. Do ojczyzny, kobiety i Boga. O miłość do bliźnich. O umiłowanie prawdy, o sprawiedliwość.

A tutaj wcześniejsza rozmowa z PR24. Mówię szerzej na ten sam temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *