Ewangeliarz

Prawdziwa tożsamość

Imię Chrystusa wyryte stalą. Gwoździe i włócznia, ręce i bok, nienawiść ludzka. Ciało i stal, znak tożsamości, wyryte w mięsie litery. Oddał życie za każdego z nas, wycierpiał nam wolność, zapłacił cenę mojego uwolnienia. Chce i ciebie dziś uwolnić, odciąć ze stryczka beznadziei. Dwadzieścia pięć lat temu wyrwał mnie z niewoli narkotyków, przemienił serce, nie wyje dziś w piersi na zapach marihuany. Heroina, ketamina, bezradne, a wydawały rozkazy.

Z obfitości rozdartego serca Boga rozlewa się na świat ogień miłości. Rozszarpane serce, miłość do mnie, miłość do ciebie, nic więcej.

Miłość imieniem Jezusa, znakiem Jego tożsamości. Odarta z mięsa na barku rana od belki krzyża, odarta do kości. Słyszysz ten dźwięk? kiedy suche drewno przesuwa się w tę i z powrotem w rytm kroków? Wytęż słuch, zrób rachunek sumienia. Psuł interesy, oplułem Go, oddał życie za mnie, rzucił na świat ogień, z miłości wyszedł ogień miłości.

Przyjdź Duchu Święty. Ciało i stal. Rozdarte serce i zamknięci z obawy przed Żydami uczniowie. Otwarte serce Boga, niedzielny wieczór, dzień zmartwychwstania. Jezus staje pośrodku wystraszonych uczniów. Bóg w centrum, pokój w sercu. Pokój wam! Imię Chrystusa nienawiść wyryła stalą. Zastraszeni ludzie, trzy dni wcześniej zmasakrowano ich mistrza, a myśmy myśleli, że będziemy królami, że nam będą służyć, że będziemy wydawać rozkazy.

Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca ufających Tobie. Zapal w nich ogień, naucz kochać, rozświetl. Otwórz moje zamknięte drzwi, wpuść współczucie. Będę radował się w Panu, słuchając Jego rozkazów. Niech zstąpi Duch Twój i odnowi wszystko, niech napełni mnie radością, niech ożywi spękaną ziemię. Wszyscy w jednym Duchu zostaliśmy ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało. Przeproś, żałuj, pojednaj się z ojcem, przebacz temu, kto cię najbardziej w życiu skrzywdził, proś mamę o przebaczenie, za dość uczyń żonie, skup się na dziecku, daj mu swój czas, to jedyny skarb jakim dysponujesz oprócz wolnej woli. Powiedz w tej chwili: Panem jest Jezus. Jesteś posłany, jestem posłany, jesteśmy posłani

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *